Logo [ Login ]

Vítejte na stránkách Online databáze Novofundlandklubu ČR

* * Aktuálně máme 1390 psů v databázi a 9 registrovaných uživatelů-administrátorů * *

Databáze shromažďuje informace o Novofundlandských psech, přednostně těch, kteří byli, jsou a nebo mohou být použiti u nás v chovu a o jejich aktuálních potomcích. Pro uživání databáze není třeba být přihlášen - registrace je pouze pro administrátory, tzn.,že přístup pro její prohlížení je t.č.zcela volný. Registrováni jako členové jsou pouze administrátoři a redaktoři doplňující a upravující její záznamy. Okruh těchno lidí je limitován.
Při vyhledávání psů je v zákl.menu nastaven rok 2004, (aby se primárně zobrazovali pouze psi a feny, narození v posledních letech), tzn., že hledáte-li psa mimo toto období, musíte kolonku roku ponechat prázdnou. Samozřejmě lze zadat i období mladší, resp. časový fitr, dle vašich potřeb. Toto platí pouze pro vyhledávání. Při listování se tento parametr neuplatňuje a zobrazí se všichni psi. Byl-li daný pes, či fena již využit v chovu, je jeho jméno většinou zapsáno velkými písmeny, aby u ochovů bylo možno rozlišit na první pohled, kdo v chovu pokračuje.
Databáze se, dle možností, průběžně doplňuje, má sloužit jak chovatelům při výběru chovných párů, tak i posloužit jako zdroj informací pro zájemce o štěňata. (Viz tl.test spojení) V žádném případě si nečiní nárok na úplnost - všechny informace jsou uvedeny s výhradou. Pokud shledáte v databási chybu nebo máte další doplňující informace, potěší nás, když nám pomůžete je opravit, či doplnit tak, aby byla aktuální a byla dobrým vodítkem. V tom případě kontaktujte administrátora: database@nfk.cz. Pokud hledáte informace o vzdálenějších předcích a dalších psech z celého světa doporučujeme také navštívit http://www.newfoundlanddog-database.net , obsahující sice stručnější, nicméně nejrozsáhlejší informace a genealogické podklady.

Můžete začít s procházením stránek pomocí těchto rychlých odkazů:

Nejnovější záznamy - zde najdete nově vložené záznamy a poslední úpravy existujících záznamů

Vyhledávání psů - vyhledávací formulář pro vyhledávání psů na základě zadaných kritérií

Listování psy - listování abecedním seznamem psů

Databási sponsorují Jiřina a Jiří Jandovi CHS „od Trojské skály“ a Lukáš Zeman CHS „Wenne Pertho“

 

  Přejeme vám, aby Online databáze Novofundlandklubu ČR vám byla k užitku!